Materiały partnerów

09 października 2018

Jakie umiejętności wpisać do swojego CV?

Nie tylko nasze doświadczenie, ale również posiadane umiejętności decydują o tym, czy potencjalny pracodawca będzie skłonny zatrudnić nas do pracy. Jakie umiejętności warto wpisać do swojego CV? Na co może zwrócić uwagę pracodawca?

Zdolności niezbędne do pracy

Zanim wyślesz swoje dokumenty i zgłosisz się do procesu rekrutacji, zadbaj o dokładne zapoznanie się z ofertą pracy, na którą aplikujesz. Możesz porównać również kilka ogłoszeń, np. na Pracuj.pl, i sprawdzić najbardziej pożądane przez pracodawców zdolności. Zapoznaj się z umiejętnościami wymaganymi na danym stanowisku i zastanów się, które z nich możesz – zgodnie z prawdą – umieścić w swoim CV.

Umiejętności podstawowe

Jako podstawowe umiejętności można uznać m.in.:

  • obsługę komputera wraz z informacją o tym, jakie programy nie mają przed nami tajemnic,

  • otwartość na zmiany,

  • komunikatywność, która przyda Ci się w kontaktach z innymi pracownikami oraz klientami.

Umiejętności, którymi się wyróżnisz

Zdolności miękkie, czyli uniwersalne umiejętności pomagające odnaleźć się wśród nowych osób i warunków pracy, mogą wyróżnić Cię spośród innych kandydatów i rozbudzić zainteresowanie w potencjalnym pracodawcy. Obecnie nawet osoby bez dużego doświadczenia lub wymaganego stażu pracy znajdują zatrudnienie dzięki temu, że m.in. szybko i chętnie się uczą, potrafią efektywnie zarządzać czasem, są w stanie nawiązywać stałe relacje z partnerami biznesowymi i pozyskiwać nowych klientów.

Jak umiejętności miękkie mogą przydać się w pracy?

Zdolności miękkie są uniwersalne, przydadzą się w pracy na każdym stanowisku – niezależnie od tego, czy jesteś kasjerką/kasjerem w sklepie spożywczym, czy pełnisz funkcję starszego doradcy finansowego w dużym banku. Zapewniają one elastyczność i pozwalają na dostosowanie się do różnych warunków pracy, szybkie odnalezienie się w nowej czy nietypowej sytuacji oraz pomagają w zdobywaniu wiedzy niezbędnej do profesjonalnego wykonywania obowiązków.

Przykłady umiejętności miękkich:

  • łatwość w nawiązywaniu kontaktów,

  • zorientowanie na cel,

  • odporność na stres i umiejętność radzenia sobie z nim,

  • zarządzanie zespołem oraz współpraca z innymi ludźmi,

  • dobra organizacja czasu oraz pracy własnej,

  • elastyczność i zdolność do radzenia sobie w nowych sytuacjach,

  • umiejętność rozwiązywania konfliktów,

  • kreatywność, nieszablonowe podejście do wykonywania zadań,

  • punktualność oraz dyspozycyjność.

Co oprócz umiejętności?

W tej rubryce możesz przedstawić również w skrócie ukończone przez Ciebie kursy oraz szkolenia. Nie zapomnij o certyfikatach oraz dodatkowych uprawnieniach, które mogą przydać Ci się na stanowisku, o które się ubiegasz. Istotna jest również informacja o językach obcych, którymi się posługujesz.

Odpowiednio przygotowane CV z uzupełnioną rubryką o umiejętnościach może pomóc w znalezieniu odpowiedniej pracy. Jest to możliwe nawet wtedy, gdy nie posiadasz wymaganego doświadczenia zawodowego, ale ambicja i chęć do rozwoju wyróżniają Cię spośród konkurencji.


Powrót do strony głównej
×

Dodaj wydarzenie

Wydarzenie zostanie opublikowane po zatwierdzeniu przez moderatora.

Dane do wiadomości redakcji
plik w formacie jpg, max 5 Mb
Zgłoszenie zostało wysłane - zostanie opublikowane po akceptacji administratora.
UWAGA: W przypadku imprez o charakterze komercyjnym zastrzegamy sobie prawo do publikacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie danego wydarzenia.