Materiały partnerów

25 sierpnia 2021

Naprawa telefonu w Kościanie - jak to zrobić?

Szukasz miejsca, w którym warto naprawić telefon w Kościanie? Dowiedz się, jakie masz możliwości, skoro Twój smartfon uległ awarii. Nie ma jednego, idealnego scenariusza dla wszystkich, ponieważ wiele zależy od indywidualnej sytuacji – np. od tego, czy masz telefon w abonamencie lub co jest przyczyną usterki. W tym artykule wyjaśniamy, co możesz zrobić, aby oszczędzić i zarazem odzyskać sprawność urządzenia.

  1. Autoryzowany serwis

W Kościanie i okolicach działają autoryzowane serwisy, które specjalizują się w naprawach telefonów wybranych producentów. Pracujący w nich fachowcy dysponują profesjonalnym sprzętem i wiedzą, jak pozbywać się zarówno typowych, jak i znacznie rzadszych usterek. Dlatego gdy wybierasz telefon, np. z pomocą wyszukiwarki https://komorkomat.pl/, poświęć chwilę na sprawdzenie, czy dana producent dysponuje siecią autoryzowanych partnerów w Twojej okolicy. Ta wiedza może się przydać, choć idealnie byłoby, gdyby telefon przez kilka lat użytkowania nigdy nie wymagał naprawy.

Korzystanie z autoryzowanego serwisu może być darmowe, jeśli urządzenie jest objęte gwarancją, a do usterki doszło z winy producenta (np. z powodu ukrytej, fabrycznej wady sprzętu). Gorzej, jeżeli awaria wynika z Twojego działania, np. zrzucenia telefonu na ziemię czy zalania go kawą. O ile w ogóle naprawa jest w takiej sytuacji możliwa, autoryzowany serwis wystawi wysoki rachunek.

2. Nieautoryzowany serwis

 W Kościanie i innych miastach Wielkopolski możesz też trafić do serwisów, które nie są autoryzowane. Ich atutem jest przede wszystkim konkurencyjny cennik świadczonych usług. Niestety nie masz pewności, że dobór części zamiennych czy stosowane metody odpowiadają ścisłym zaleceniom producentów smartfonów. I choć atrakcyjna cena skłania ku korzystaniu z takich serwisów, może to być podstawą do złamania postanowień gwarancyjnych. Jeżeli np. masz 2-letnią gwarancję, ale wkrótce po nabyciu sprzętu oddasz go do nieautoryzowanego serwisu, prawdopodobnie stracisz ochronę na najbliższych kilkanaście miesięcy. Czy dla oszczędności opłaca się tak ryzykować?

 3. Pomoc salonu operatora

 Jeśli nabywasz urządzenie np. w ramach umowy abonamentowej w salonie jednego z operatorów, naturalnym wydaje się kontakt w pierwszej kolejności z pracownikami tej firmy (T-Mobile, Play, Plus lub Orange). Konsultanci powinni skierować Cię do serwisu lub zabrać sprzęt i załatwić sprawę osobiście, wg określonych umową i regulaminem procedur. Warto też dowiedzieć się więcej o zasadach poszerzonego ubezpieczenia czy poszerzonej gwarancji. Za dodatkową opłatą przy zakupie smartfona możesz zwiększyć ochronę swojego sprzętu i uzyskać bezpłatną naprawę nawet, gdy doszło do awarii z Twojej winy. To idealne rozwiązanie np. na wypadek:

  • zgubienia,
  • zrzucenia,
  • zalania,
  • zbicia szyby.

 4. Serwis przez Internet

W dobie Internetu naprawa sprzętu jest oferowana także przez Internet, zarówno przez profesjonalne firmy, jak i niezależnych fachowców-pasjonatów. Atutem jest potencjalnie atrakcyjna cena, pytanie jednak, czy chcesz ryzykować, szczególnie gdy naprawę oferuje ktoś w gruncie rzeczy anonimowy i nieprowadzący działalności gospodarczej.

 5. Naprawa na własną rękę

Jest jeszcze jedna możliwość – samodzielna naprawa. W Internecie nie brakuje poradników, jak pozbyć się usterek na własną rękę, podobnie jak łatwo znaleźć liczne artykuły tematyczne w związku z komórkami, jak np. https://komorkomat.pl/internet-mobilny-do-laptopa/. Z jednej strony dużo oszczędzasz, ale z drugiej – jeszcze więcej ryzykujesz, dlatego nie polecamy tego rozwiązania początkującym.

 


Powrót do strony głównej
×

Dodaj wydarzenie

Wydarzenie zostanie opublikowane po zatwierdzeniu przez moderatora.

Dane do wiadomości redakcji
plik w formacie jpg, max 5 Mb
Zgłoszenie zostało wysłane - zostanie opublikowane po akceptacji administratora.
UWAGA: W przypadku imprez o charakterze komercyjnym zastrzegamy sobie prawo do publikacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie danego wydarzenia.