Wiadomości
25 czerwca 2026Darmowy dojazd do Nowego Dębca od najbliższego weekendu
Plaża w Nowym Dębcu. Fot. UGK
Od najbliższej soboty mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji busowej do Nowego Dębca. Projekt realizowany jest we współpracy Miasta Kościana i Gminy Kościan.
Przez całe wakacje, w każdą sobotę i niedzielę, kursować będzie bus kościańskiej komunikacji publicznej zapewniający wygodny i bezpłatny dojazd nad jezioro oraz powrót do domu. Zaplanowano pięć kursów dziennie. Ostatni o godzinie 20:00.
Trasa obejmuje następujące przystanki: Kościan - ul. Wyzwolenia (szkoła), ul. Śmigielska, ul. Piaskowa, ul. Poznańska, ul. L. Klaus (przedszkole), ul. Gostyńska; Nowy Lubosz, Stary Lubosz, Racot, Gryżyna Nowy Dębiec.
Realizujemy kolejne zobowiązanie i uruchamiamy darmową komunikację busowa do Nowego Dębca. Dzięki współpracy z Gminą Kościan, przez całe wakacje w każdą sobotę i niedzielę będzie realizowanych 5 kursów w każdym kierunku, umożliwiających wygodny dojazd na plażę i z powrotem. Zostawmy samochody w domu, wybierzmy wygodny, bezpłatny bus i spędźmy wakacyjny dzień nad jeziorem – zachęca Sławomir Kaczmarek, burmistrz Kościana.

Zgłaszasz poniższy komentarz:
Brawo! Tyle się u nas dzieje głowa mała.