Wiadomości

25 czerwca 2026

Darmowy dojazd do Nowego Dębca od najbliższego weekendu

Plaża w Nowym Dębcu. Fot. UGK Plaża w Nowym Dębcu. Fot. UGK

Od najbliższej soboty mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji busowej do Nowego Dębca. Projekt realizowany jest we współpracy Miasta Kościana i Gminy Kościan.

Przez całe wakacje, w każdą sobotę i niedzielę, kursować będzie bus kościańskiej komunikacji publicznej zapewniający wygodny i bezpłatny dojazd nad jezioro oraz powrót do domu. Zaplanowano pięć kursów dziennie. Ostatni o godzinie 20:00.

Trasa obejmuje następujące przystanki: Kościan - ul. Wyzwolenia (szkoła), ul. Śmigielska, ul. Piaskowa, ul. Poznańska, ul. L. Klaus (przedszkole), ul. Gostyńska; Nowy Lubosz, Stary Lubosz, Racot, Gryżyna Nowy Dębiec.

Realizujemy kolejne zobowiązanie i uruchamiamy darmową komunikację busowa do Nowego Dębca. Dzięki współpracy z Gminą Kościan, przez całe wakacje w każdą sobotę i niedzielę będzie realizowanych 5 kursów w każdym kierunku, umożliwiających wygodny dojazd na plażę i z powrotem. Zostawmy samochody w domu, wybierzmy wygodny, bezpłatny bus i spędźmy wakacyjny dzień nad jeziorem – zachęca Sławomir Kaczmarek, burmistrz Kościana.

Już głosowałeś!

Zobacz także:


Komentarze (56)

w dniu 25-06-2026 09:07:03 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Brawo! Tyle się u nas dzieje głowa mała.

Brawo! Tyle się u nas dzieje głowa mała.

w dniu 25-06-2026 09:28:51 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Na bogato! Fajny pomysł.

Na bogato! Fajny pomysł.

w dniu 25-06-2026 09:46:45 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Za każdym razem, gdy widzę busik komunikacji miejskiej, patrzę ilu jedzie pasażerów i przeważnie albo jedzie pusty albo prawie pusty. Zastanawiam się jaki to ma sens?

Za każdym razem, gdy widzę busik komunikacji miejskiej, patrzę ilu jedzie pasażerów i przeważnie albo jedzie pusty albo prawie pusty. Zastanawiam się jaki to ma sens?

w dniu 25-06-2026 09:52:45 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Za każdym razem gdy jadę to bus jest pełny. Także fake newsy sprzedajecie bezdrobotni smutni panowie.

Za każdym razem gdy jadę to bus jest pełny. Także fake newsy sprzedajecie bezdrobotni smutni panowie.

w dniu 25-06-2026 09:57:16 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

I tradycyjnie, na Facebooku same pozytywy a tu znów wysrywy jednej lub dwóch smutnych ludzików którym wszystko się nie podoba.

I tradycyjnie, na Facebooku same pozytywy a tu znów wysrywy jednej lub dwóch smutnych ludzików którym wszystko się nie podoba.

w dniu 25-06-2026 09:59:16 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

dzieje się.........

dzieje się.........

w dniu 25-06-2026 10:06:39 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Bardzo dobry pomysł z tą komunikacja nad jezioro. Moim zdaniem tych połączeń mimo wszystko powinno być więcej. Ale kierunek dobry!

Bardzo dobry pomysł z tą komunikacja nad jezioro. Moim zdaniem tych połączeń mimo wszystko powinno być więcej. Ale kierunek dobry!

w dniu 25-06-2026 10:08:23 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Warka nie przejmuj się. Z tymi smutasami nie wygrasz. Oni są pobudzeni i wylewają swoje żale tutaj bo im się życie nie udało.

Warka nie przejmuj się. Z tymi smutasami nie wygrasz. Oni są pobudzeni i wylewają swoje żale tutaj bo im się życie nie udało.

w dniu 25-06-2026 10:13:27 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

95 procent mieszkańców ocenia bardzo dobrze miasto i tyle samo widzi że Kościan się rozwija. Teraz możemy cieszyć się z nowego sklepu na rynku.

95 procent mieszkańców ocenia bardzo dobrze miasto i tyle samo widzi że Kościan się rozwija. Teraz możemy cieszyć się z nowego sklepu na rynku.

w dniu 25-06-2026 10:47:44 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Bardzo dobry pomysł.

Bardzo dobry pomysł.

w dniu 25-06-2026 11:48:15 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Brawo super pomysł ♥️

Brawo super pomysł ♥️

w dniu 25-06-2026 11:55:46 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

jeden bus to jest nieporozumienie.Na starcie jest pełen bo nie ma tam wiele miejsc.

jeden bus to jest nieporozumienie.Na starcie jest pełen bo nie ma tam wiele miejsc.

w dniu 25-06-2026 11:57:14 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

I ta zielona śmierdząca woda

I ta zielona śmierdząca woda

w dniu 25-06-2026 12:31:24 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Każda pozytywną wiadomość jest niczym płachta na byka dla wąskiej grupy trolli tutaj. Boli? Ma boleć.

Każda pozytywną wiadomość jest niczym płachta na byka dla wąskiej grupy trolli tutaj. Boli? Ma boleć.

w dniu 25-06-2026 12:55:28 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Gratulacje dla burmistrza.

Gratulacje dla burmistrza.

w dniu 25-06-2026 13:10:11 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Za darmo słowo klucz, może coś jeszcze władza dorzuci, Prince polo

Za darmo słowo klucz, może coś jeszcze władza dorzuci, Prince polo

w dniu 25-06-2026 13:23:24 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Nic nie ma za darmo, zaplaci za to budzet miasta i gminy. Na co zabraknie jak dziesiatki tysiecy pojda na autobus?

Nic nie ma za darmo, zaplaci za to budzet miasta i gminy. Na co zabraknie jak dziesiatki tysiecy pojda na autobus?

w dniu 25-06-2026 14:01:57 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Super super - oklaski i lajki dla pana burmistrza od koscianskiej patologii...

Super super - oklaski i lajki dla pana burmistrza od koscianskiej patologii...

w dniu 25-06-2026 14:15:26 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Tak to jest. Grupka niezadowolonych, siedzących w domu nie wiedząca że kraj jest piękny, tylko siedzi i smuci. Ja będę korzystał z wnukami z tej komunikacji. I czekamy już na skatepark.

Tak to jest. Grupka niezadowolonych, siedzących w domu nie wiedząca że kraj jest piękny, tylko siedzi i smuci. Ja będę korzystał z wnukami z tej komunikacji. I czekamy już na skatepark.

w dniu 25-06-2026 14:35:18 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

ta furmanka już w Kościanie będzie pełna, a gdzie dalej, ost. bus. godz.20 ... jak ktoś się nie zmieści to z buta do miejsca zakwaterowania, może będzie ok.

ta furmanka już w Kościanie będzie pełna, a gdzie dalej, ost. bus. godz.20 ... jak ktoś się nie zmieści to z buta do miejsca zakwaterowania, może będzie ok.

w dniu 25-06-2026 14:38:34 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Brak slow. Zamiast sie cieszyc to szpile dorzucic trzeba. Zazdrosc ze jednak udaje sie cos zrobic pozytywnego dla mieszkancow miasta. Nie chcesz nie korzystaj a nie stale krytyka. Brawo panie burmistrzu i cala ekipo. Tak trzymac.

Brak slow. Zamiast sie cieszyc to szpile dorzucic trzeba. Zazdrosc ze jednak udaje sie cos zrobic pozytywnego dla mieszkancow miasta. Nie chcesz nie korzystaj a nie stale krytyka. Brawo panie burmistrzu i cala ekipo. Tak trzymac.

w dniu 25-06-2026 14:40:57 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Na Facebooku wszędzie pozytywne komentarze, lajki i serduszka można liczyć w tysiącach. A tu co? Jakiś Patus wali smuty.

Na Facebooku wszędzie pozytywne komentarze, lajki i serduszka można liczyć w tysiącach. A tu co? Jakiś Patus wali smuty.

w dniu 25-06-2026 14:46:18 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Brawo!

Brawo!

w dniu 25-06-2026 14:50:59 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

A niech jadą i trochę świata zobaczą...

A niech jadą i trochę świata zobaczą...

w dniu 25-06-2026 14:57:55 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Moim zdaniem te negatywne komentarze piszą bezrobotni i przegrywy życiowe. Na Facebooku nie napiszą bo by się z nich śmiali więc tu mają więcej odwagi.

Moim zdaniem te negatywne komentarze piszą bezrobotni i przegrywy życiowe. Na Facebooku nie napiszą bo by się z nich śmiali więc tu mają więcej odwagi.

w dniu 25-06-2026 17:10:06 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Świetna sprawa ale jak na Wyzwolenia autobus się zapełni to osoby chcące wsiąść na Poznańskiej obejdą się smakiem :-(

Świetna sprawa ale jak na Wyzwolenia autobus się zapełni to osoby chcące wsiąść na Poznańskiej obejdą się smakiem :-(

w dniu 25-06-2026 18:21:18 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Ta zielono-brązowa woda nie wygląda zachęcająco.

Ta zielono-brązowa woda nie wygląda zachęcająco.

w dniu 25-06-2026 18:24:09 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Kolejny postulat manifestu Marksa spełniony. Brawo, rozwijamy się!

Kolejny postulat manifestu Marksa spełniony. Brawo, rozwijamy się!

w dniu 25-06-2026 19:14:31 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

O kocach nie zapomnijcie...

O kocach nie zapomnijcie...

w dniu 25-06-2026 22:50:16 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Ilu osobowy jest taki BUS ?? 16 osób może przewieźć Pomnożyć przez ilość kursów tzn.5 czyli w ciągu dnia do Dębca może dojechać 80 osób. Czy to dużo czy mało ? To jest jakiejś 16 samochodów załadowanych do pełna tzn.5 osób w samochodzie. Moim zdaniem d...y nie urywa ale zawsze lepsze coś niż nic. Może jak zainteresowanie będzie to się zwiększy ilość kursów. Bo na razie to słabo trochę

Ilu osobowy jest taki BUS ?? 16 osób może przewieźć Pomnożyć przez ilość kursów tzn.5 czyli w ciągu dnia do Dębca może dojechać 80 osób. Czy to dużo czy mało ? To jest jakiejś 16 samochodów załadowanych do pełna tzn.5 osób w samochodzie. Moim zdaniem d...y nie urywa ale zawsze lepsze coś niż nic. Może jak zainteresowanie będzie to się zwiększy ilość kursów. Bo na razie to słabo trochę

w dniu 26-06-2026 00:40:52 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

a wioski inne nie mają takiej mozliwosci panie wójcie te wioski które zkozystają to niech zapłacą z funduszu sołeckiego a nie z bózdetu gminy bo jedni gorsi a jedni lepszi prosze się zastanowic panie wójcie i traktowac wszystkich równo

a wioski inne nie mają takiej mozliwosci panie wójcie te wioski które zkozystają to niech zapłacą z funduszu sołeckiego a nie z bózdetu gminy bo jedni gorsi a jedni lepszi prosze się zastanowic panie wójcie i traktowac wszystkich równo

w dniu 26-06-2026 18:10:10 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Powiedzenie „chleba i igrzysk” (panem et circenses) trafnie opisuje politykę rzymskich cesarzy, którzy organizowali dla ludu darmowe rozdawnictwo żywności oraz spektakularne widowiska. Odbywały się one m.in. w Koloseum i Circus Maximus. Miało to na celu odwrócenie uwagi tłumów od problemów państwa i miasta ,zapobieganie ewentualnym buntom. Nauka nie idzie w las.

Powiedzenie „chleba i igrzysk” (panem et circenses) trafnie opisuje politykę rzymskich cesarzy, którzy organizowali dla ludu darmowe rozdawnictwo żywności oraz spektakularne widowiska. Odbywały się one m.in. w Koloseum i Circus Maximus. Miało to na celu odwrócenie uwagi tłumów od problemów państwa i miasta ,zapobieganie ewentualnym buntom. Nauka nie idzie w las.

w dniu 27-06-2026 08:03:22 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Brawo Panowie. Cieszy wasza współpraca. Później starosta, marszałek.....

Brawo Panowie. Cieszy wasza współpraca. Później starosta, marszałek.....

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać numer ip Twojego komputera: 216.73.216.77

Internauci piszący komentarze ponoszą za nie pełną odpowiedzialność karną i cywilną. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich całkowitego usuwania jeżeli: nie dotyczą one artykułu, są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, naruszają normy prawne lub obyczajowe.

Dodaj komentarz
Powrót do strony głównej
Zobacz Zwiń najbliższe wydarzenia
30 cze Bezpłatne szkolenie „Sztuczna inteligencja w sektorze NGO. Od regulacji do codziennej praktyki”. 01 lip Letnie warsztaty dla dzieci w CJO SUKCES 03 lip KOMBI - historia jednej płyty 06 lip Półkolonie Letnie w KOK 06 lip Letnie Warsztaty Rzeźbiarskie 2026
×

Dodaj wydarzenie

Wydarzenie zostanie opublikowane po zatwierdzeniu przez moderatora.

Dane do wiadomości redakcji
plik w formacie jpg, max 5 Mb
Zgłoszenie zostało wysłane - zostanie opublikowane po akceptacji administratora.
UWAGA: W przypadku imprez o charakterze komercyjnym zastrzegamy sobie prawo do publikacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie danego wydarzenia.