20 marca 2024

Jak kupić Bitcoin w bezpieczny, kontrolowany sposób?

Bitcoin, będąc pierwszą kryptowalutą na świecie, od samego początku budzi spore zainteresowanie wśród inwestorów. Istnieje kilka sposobów, by kupować Bitcoiny – obecnie jest to możliwe nawet za pośrednictwem platform tradingowych.

Bitcoin jako inwestycja

Choć początkowo zamysłem opracowania Bitcoina było wprowadzenie nowego, bezpiecznego i niezależnego systemu płatności, po kilku latach rola kryptowaluty uległa sporej zmianie. Z uwagi na fakt, że jest to waluta z definicji deflacyjna – maksymalna liczba Bitcoinów w obiegu jest ściśle ustalona na 21 milionów – jej wartość stopniowo rosła, czyniąc z Bitcoina coraz atrakcyjniejsze zabezpieczenie dla swoich oszczędności. Kryptowaluta zaczęła nawet być określana jako „cyfrowe złoto”. Zwłaszcza po sporym skoku wartości w roku 2017 BTC był coraz rzadziej wykorzystywany jako środek płatności, stanowiąc już niemal wyłącznie instrument inwestycyjny. Warto jednak podkreślić, że jego kurs jest wciąż bardzo zmienny, co powoduje wiele okazji na zysk nie tylko dla osób nastawionych na długoterminowe przechowanie wartości, lecz także dla inwestorów, którzy chcą wykorzystać codzienne zmiany wyceny.

 

Jak kupić Bitcoiny?

Klasyczną” metodą zakupu Bitcoina jest nabycie kryptowaluty od innego użytkownika sieci – prawdopodobnie od osoby, która dysponuje własną koparką, co umożliwia samodzielne pozyskiwanie kryptowaluty. Jest to jednak sposób, który wiąże się ze sporym poziomem ryzyka, przez co już niedługo po wprowadzeniu Bitcoina na rynek pojawiły się liczne serwisy usprawniające ten proces, których zadaniem było także zwiększenie bezpieczeństwa. Również w tym przypadku problemem pozostawał brak rzetelnej weryfikacji. W ostatnich latach nastąpiły jednak liczne zmiany rynkowe i regulacyjne – dzięki temu inwestorzy mają obecnie dostęp do bezpiecznych, pewnych i wygodnych sposobów zakupu kryptowalut.

Jak kupić Bitcoin w 2024? Najlepszym sposobem jest aktualnie skorzystanie z ofert brokerów lub platform tradingowych. Firmy o takim profilu działalności coraz częściej zapewniają dostęp do kryptowalut w różnych formach. Dzięki temu można liczyć na różnorodne możliwości zarobku. Jednym z przykładów są kontrakty CFD, czyli kontrakty różnicowe – ich wartość jest wyliczana według zmian cen określonych par walutowych (przeważnie BTCUSD) w wybranym okresie. Korzystając z takich rozwiązań, inwestor nie staje się bezpośrednim właścicielem kryptowaluty, ale może nadal czerpać zysk ze zmian kursów BTC. W efekcie jest to bardzo wygodny i elastyczny sposób na inwestowanie, przy którym można jednocześnie liczyć na większe zabezpieczenie prawne niż w przypadku zakupu od innego użytkownika lub korzystania z giełd krypto.

 

O czym pamiętać przy inwestowaniu w kryptowaluty?

Jedną z najważniejszych kwestii, które należy mieć na uwadze przy kupowaniu lub sprzedawaniu Bitcoina, jest ogromna zmienność kursów kryptowalut. To rynek, który charakteryzuje się bardzo dużymi wahaniami, co może stanowić dla inwestorów zarówno szansę, jak i ryzyko. Aby móc osiągnąć najlepsze wyniki, warto na bieżąco śledzić ceny poszczególnych walut, by móc podejmować optymalne decyzje.

Nie bez znaczenia jest też zrozumienie działania kryptowalut, które mogą się nieco różnić w zależności od wybranej waluty. Również one mają wpływ na zmiany cen. Wśród przykładów warto wymienić chociażby halving Bitcoina, czyli okresowe zmniejszanie nagrody za kopanie kryptowalut. Następny halving ma nastąpić już w kwietniu 2024 roku – zazwyczaj po przeprowadzeniu takiej zmiany kurs BTC rośnie, choć nie jest to reguła. Przypominamy, że inwestowanie, zwłaszcza w bardziej zmienne instrumenty finansowe, zawsze wiąże się z ryzykiem.


Powrót do strony głównej
×

Dodaj wydarzenie

Wydarzenie zostanie opublikowane po zatwierdzeniu przez moderatora.

Dane do wiadomości redakcji
plik w formacie jpg, max 5 Mb
Zgłoszenie zostało wysłane - zostanie opublikowane po akceptacji administratora.
UWAGA: W przypadku imprez o charakterze komercyjnym zastrzegamy sobie prawo do publikacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie danego wydarzenia.