Na sygnale
Zaginął 28-letni mieszkaniec Śmigla :: AKTUALIZACJA
AKTUALIZACJA :: Mężczyzna nawiązał kontakt z bliskimi. Poszukiwania zakończono.
Wypadek w Czempiniu: budowlaniec spadł z rusztowania
Podczas prac na terenie szkoły przy ulicy Kolejowej w Czempiniu z rusztowania spadł 64-letni mężczyzna. Z urazem klatki piersiowej trafił do szpitala.
Dana rozpoczęła służbę w Kościanie. To pierwszy policyjny pies tej rasy w Wielkopolsce
Komenda Powiatowa Policji w Kościanie ma nowego psa. To półtoraroczna Dana przeszkolona w wyszukiwaniu zapachów substancji zabronionych.
Auto dachowało po wjechaniu do rowu
W środowy wieczór, 6 sierpnia, tuż przed godziną 21:00, na drodze wojewódzkiej nr 308 w miejscowości Bonikowo doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.
Zaginiony 72-latek trafił do szpitala :: AKTUALIZACJA
Zaginiony 72-letni mieszkaniec Kościana został odnaleziony. Mężczyzna został potrącony przez samochód na drodze pomiędzy Stęszewem a Granowem. W ciężkim stanie trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło we wtorek, 5 sierpnia, 13 godzin po opuszczeniu przez mężczyznę domu, czyli o godzinie 22.
Nietrzeźwy kierowca wjechał w bariery energochłonne
47-letni pijany kierowca dostawczego opla stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w bariery energochłonne oddzielające pasy jezdni drogi ekspresowej S5.
Volvo w rowie po zderzeniu z ciągnikiem
W piątek, 1 sierpnia, około godziny 17:00 na drodze między Bonikowem a Sepnem doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Ciało nastolatka z gminy Śmigiel odnaleziono na plaży w Niechorzu
Na plaży w Niechorzu (woj. zachodniopomorskie) znaleziono ciało nastolatka. Jak potwierdziła policja, to zaginiony 16-letni Marcel, który zniknął w morzu dzień wcześniej. Do tragedii doszło w poniedziałek, 28 lipca, w Dziwnówku – oddalonym o około 20 kilometrów od miejsca odnalezienia ciała.
Dramatyczne chwile w Czempiniu. Mężczyzna stracił przytomność podczas kąpieli
W poniedziałkowy wieczór (28 lipca) służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który zasłabł podczas kąpieli w łazience jednego z domów przy ul. Zielony Rynek w Czempiniu.
Kościańscy ratownicy poszukiwali 15-letniego harcerza. Nastolatek nie żyje
Podczas nocnej próby zdobywania sprawności harcerskiej utonął 15-letni uczestnik jednego z obozów w powiecie wolsztyńskim. W akcji poszukiwawczej uczestniczyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Kościana.
Niespokojna noc w Czempiniu. Ewakuowano blisko 1000 osób
Blisko tysiąc pasażerów pociągu jadącego z Przemyśla do Świnoujścia musiało opuścić wagony na stacji w Czempiniu z powodu zadymienia w lokomotywie.
Kolizja pod Zglińcem. Wyglądało groźnie
W czwartek, 17 lipca, około godziny 14:45 w pobliżu wsi Zgliniec (gmina Krzywiń) doszło do poważnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych.
Spłonęła ładowarka teleskopowa
W poniedziałkowy wieczór, 14 lipca o godzinie 22:29, straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Rąbiń, w którym miały znajdować się maszyny rolnicze. W sąsiedztwie znajdował się również budynek mieszkalny, co dodatkowo zwiększało potencjalne zagrożenie.
Policja o kulisach poszukiwań zaginionego 37-latka
Kościańska policja podała więcej szczegółów dotyczących akcji poszukiwań 37-letniego mieszkańca Racotu, który został odnaleziony w stanie zagrażającym życiu.
Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu
Osiemnastoletni kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdy i zderzył się oplem. Samochodami podróżowało łącznie sześć osób.
Policja poszukuje zaginionego 37-latka z Racotu AKTUALIZACJA
AKTUALIZACJA :: Zaginiony, 37-letni mieszkaniec Racotu został odnaleziony. Trafił do szpitala
Pijany rowerzysta wjechał pod nadjeżdżający samochód
Dwa zdarzenia z udziałem rowerzystów odnotowano w sobotę w Kościanie. Sprawca jednego był nietrzeźwy.
BMW przewróciło się na bok po skręcie w Bernardyńską
Zaskakujący widok można było zobaczyć w niedzielny wieczór na ulicy Bernardyńskiej w Kościanie. Przy olejomacie i jadłodzielni leżał przewrócony na bok samochód osobowy.
Śmiertelny wypadek podczas pracy na wysokości
Do tragicznego wypadku doszło w Jezierzycach w gminie Śmigiel. Na terenie jednego z gospodarstw rolnych dwóch pracowników firmy zewnętrznej wykonywało prace montażowe na wysokości. W wyniku upadku zginął 41-letni mężczyzna, a jego 34-letni kolega został poważnie ranny.