Wiadomości
18 października 2023Pomagamy! Zapraszamy na licytację obrazu Krzyśka Grabary
Zapraszamy na licytację kolejnego dzieła sztuki w ramach akcji organizowanej przez Krzyśka Grabarę i Fundację PROJEKT PKS.
Kościańska Fundacja PROJEKT PKS poleca Waszej uwadze cenną inicjatywę pochodzącego z Kościana artysty Krzyśka Grabary, który od blisko dwóch lat organizuje licytacje obrazów, z których dochód przeznaczony jest na zakup narzędzi do pracy twórczej, dla osób które nie mogą sobie pozwolić na kupno dobrych materiałów plastycznych.
Pomagamy takim osobom, dajemy wsparcie na start, materiały dobrej jakości, które pomogą rozwijać pasję i nie zniechęcą. Do materiałów plastycznych dołączamy materiały edukacyjne w postaci książek lub kursów mówi Krzysiek Grabara.
Do tej pory udało się wesprzeć mieszkańców siedmiu Domów Dziecka i pięć osób indywidulanych. Nabywca obecnie licytowanego obrazu Krzyśka wesprze 15-letnią wychowankę Domu Dziecka nr II w Warszawie.
Wiemy, że przejawia talent do rysunku i być może w przyszłości połączy rysunek z pracą zawodową. Chcemy jej w tym pomóc i opłacić trymestr nauki w Pracowni Domin na Chmielnej 98 w Warszawie. Tam dziewczynka pozna podstawy rysunku ucząc się od profesjonalistów oraz ludzi, którzy tak jak ona pasjonują się tworzeniem. Co może być równie cenne jak sama nauka mówi Krzysiek.
Koszt nauki wynosi 1145 złotych plus profesjonalne materiały za około 300 złotych.
Przedmiotem aukcji na Allegro Lokalnie jest Studium Furyu 34 o wymiarach 42 x 30 cm. Jak zawsze, wraz z obrazem nabywca otrzyma autorski certyfikat autentyczności. Może znajdzie miejsce na Twojej ścianie? Zapraszamy do licytacji! Cena wywoławcza 1 zł.
Pomagam licytując obraz - link do aukcji »
Możesz także pomóc bez udziału w licytacji, wpłacając dowolną kwotę na naszą charytatywną zrzutkę. Dziękujemy za Waszą pomoc!
Krzysiek Grabara
urodził się w 1985 roku w Kościanie. Jest samoukiem. Malarstwem zajął się w lutym 2019 roku. Udziela także warsztatów i konsultacji z zakresu fotografii. W 2018 roku, na dwa lata przed emeryturą, w związku z upokorzeniem i dehumanizacją rzucił pracę jako policjant by zając się tworzeniem. Po roku malowania został wyróżniony przez Polish Masters of Art w kategorii #youngmasters za obraz wykonany techniką akrylu oraz dwukrotnie w roku następnym za prace wykonane w technice pasteli olejnej. W 2020 roku wziął udział w Targach Sztuki Dostępnej. Największym sukcesem jest uczestnictwo obrazu “Tkanka” z cyklu Messenger w aukcji surrealizmu organizowanej przez Desa Unicum obok Zdzisława Beksińskiego, Rafała Olbińskiego, Tomasza Sętowskiego, Maksymiliana Novaka-Zemplińskiego i innych.
Jego prace stają się obiektem tezauryzacji. Ponad 500 prac artysty znajduje się w kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych ( Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle) w Polsce, Austrii, Finlandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii oraz Chinach i USA.
Zgłaszasz poniższy komentarz:
Brawo kusy.