Wiadomości
26 czerwca 2022Świętojańska Noc Kolorów
Na starcie biegu i marszu „Świętojańskiej Nocy Kolorów” w Śmiglu stanęło 183 zawodników.
Nocny Bieg oraz Marsz Nordic Walking odbył się po raz piąty. Po raz pierwszy jednak pod hasłem “Świętojańska Noc Kolorów” i po raz pierwszy z patronem - Tomaszem Frąckowiakiem - współorganizatorem poprzednich edycji biegu, który zmarł w styczniu ubiegłego roku. Hołd zmarłemu oddali m.in. koledzy i koleżanki z pracy którzy wystartowali w zawodach w koszulkach z jego zdjęciem.
Dystans 5 i 10 kilometrów zawodnicy pokonywali ulicami Śmigla - zarówno po asfalcie jak i przełajowej nawierzchni. Kto zdecydował się przebiec przez strefę kolorów pokonywał nieco krótszy dystans, ale był obsypywany kolorowymi proszkami holi. Na tę opcję zdecydowała się większość uczestników.
-Bardzo się cieszymy, że nowa formuła się spodobała. Świadczy o tym nie tylko rekordowa ilość zapisanych osób, ale także zadowolenie na twarzach uczestników imprezy – mówi dyrektor biegu Marcin Jurga - zastępca burmistrza Śmigla.
W sobotnim biegu zwycięzcami na flagowym dystansie 10 kilometrów zostali leszczynianie: Dawid Miaskowski oraz Martyna Zielińska. Na dystansie 5 kilometrów zwyciężył także mieszkaniec Leszna - Rafał Tomowiak. Wśród kobiet triumfowała Olga Cichoszewska z Sokołowic. W Nordic Walking bezkonkurencyjny okazał się Hieronim Winiarski z Jankowa Zaleśnego, który dotarł na mecie z dużą przewagą nad rywalami. Wśród kobiet najlepsza okazała się śmigielanka Iwona Maślanka.
Organizatorzy przygotowali dwie nagrody specjalne. Ze względu na to, że była to 5 edycja biegu, kosz słodyczy zdobyła osoba, która pokonała trasę najbliżej czasu 55:55. Udało się to pani Ewelinie Ocysek z Kościana, która dotarła na metę z czasem 55:57. Puchar memoriałowy im. Tomasza Frąckowiaka otrzymywać będzie osoba, która jako trzecia dotrze na metę, niezależnie od tego w jakiej startuje konkurencji. Liczba 3 to bowiem dzień urodzin patrona biegu. Pierwszy w historii puchar memoriałowy zdobył Michał Krasicki z Rawicza.
Organizatorami wydarzenia byli Urząd Miejski Śmigla, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Klub Sportowy Speed Feet ‘16. Wsparcie organizacyjne zapewnili: funkcjonariusze policji, strażacy z OSP Stare Bojanowo, OSP Bronikowo oraz OSP Nietążkowo, Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów, Centrum Kultury w Śmiglu oraz Zakład Komunalny w Śmiglu.
Fot. Karol Schmidt i UMŚ
Zgłaszasz poniższy komentarz:
Fajnie i niszowo, ale czemu nie.