Edukacja
26 kwietnia 2024Szesnasty konkurs „O Złotą Nutkę”
W Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Kościanie odbyła się XVI edycja konkursu tanecznego, podczas którego rywalizują tancerze z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym.
Konkurs zorganizowany po patronatem Starosty Kościańskiego, odbył się w środę, 24 kwietnia. Uczestniczyły w nim zespoły z piętnastu placówek z Wielkopolski. Wydarzenie rozpoczął występ tancerzy Fundacji Uniesieni w Tańcu prowadzonej przez Luizę Plutę i Piotra Michałowskiego. Konkurs uświetnił też szkolny zespół wokalny pod kierownictwem Dawida Waliszewskiego.
Występy taneczne oceniało jury w składzie: Anna Sołtysiak jako przewodnicząca, Katarzyna Strzelczyk, Elżbieta Kirstein- Franek i Michał Dolata.
Wyniki XVI edycji Konkursu Tańca „O Złotą Nutkę”:
Kategoria I - dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.
Miejsce I – ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W KOŚCIANIE – zespół SUN&RAINBOW
Miejsce II - ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W BRZEZIU – zespół ISKIERKI
Miejsce III – ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W RAWICZU – zespół PSIKUS
Kategoria II – dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym (dzieci i młodzież szkolna).
Miejsce I – ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W KOŚCIANIE - zespół ŚWIETLIKI
Miejsce II – STOWARZYSZENIE NA TAK W POZNANIU – zespół ŁOWCY GWIAZD
Miejsce III – SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY WE WSCHOWIE – zespół WIERCIPIĘTY
Kategoria III – dla młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym (młodzież i dorośli z warsztatów terapii zajęciowej oraz stowarzyszeń i domów samopomocy).
Miejsce I – WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM – zespół DIALOG
Miejsce II – POZNAŃ – zespół FARISHTA
Miejsce III – STOWARZYSZENIE NA TAK W POZNANIU – zespół PROMYK
Miejsce III - WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ ZABOROWO W LESZNIE- zespół MAGICZNE ANIOŁY
Konkurs przygotowała: Katarzyna Smoczyk, Eliza Kozłowska, Magda Perekietka. Profesjonalną konferansjerkę zapewnili: Agata Szumnarska i Piotr Olejnik.
Głównymi organizatorami byli: Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną , „Patrzmy Sercem”, Starostwo Powiatowe w Kościanie. Wsparcia organizacyjnego w przygotowaniu konkursu udzieliła: Ochotnicza Straż Pożarna w Kościanie oraz firma MAXIM Ceramics. Wsparcia finansowego udzielili: Starostwo Powiatowe w Kościanie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Urząd Miasta Kościana.
Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie
Zgłaszasz poniższy komentarz:
z tymi parasolami to prowokacja ?