Wiadomości
07 kwietnia 2012Wielkanocny Festiwal Kulinarny
Zespoły składające się z lokalnych gastronomów, uczniów i Kół Gospodyń Wiejskich rywalizowało w konkursie, którego celem była wymiana doświadczeń i umiejętności oraz sprawdzenie wiedzy o lokalnych tradycjach kulinarnych. Na oczach widzów potrawy przygotowywały trzy zespoły
Czwartego kwietnia, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, w konkursowe szranki stanęły trzy zespoły. Każdy z nich składał się z trzech osób wydelegowanych przez przedstawicieli lokalnych gastronomów, uczniów ZSP w Nietążkowie, Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Nietążkowie. Drużyny zostały skompletowane w drodze losowania.
Konkurs miał formułę Black Box. Każdy z zespołów wylosował koszyk z produktami, z których miał przygotować trzy dania. Wszystkie drużyny miały do dyspozycji bazę produktów, które można znaleźć w każdej kuchni.
Pierwsze miejsce przyznano zespołowi nr 1 w składzie: Piotr Ratajczak – właściciel restauracji Kakadu w Śmiglu i Starym Bojanowie, Lucyna Józefczak – członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Poladowie i Tomasz Zarabski – uczeń IV klasy technikum żywienia i gospodarstwa domowego. Zwycięska drużyna przygotowała łososia na cukinii w sosie z białego wina, grillowanego łososia na plastrach pory i krewetki w awokado.
Drugie miejsce jury przyznało drużynie nr 2 za: kurczaka w occie balsamiko w sosie z czarnej porzeczki, sałatkę z sałaty lodowej z sosem jogurtowym i sałatkę z owocami i kurczakiem. Te potrawy przygotowali wspólnie: Paweł Szelkowski – właściciel restauracji Poemat w Śmiglu, Joanna Kozak – członkini Rady Sołeckiej Nietążkowa i Arleta Majer – uczennica II klasy technikum żywienia i gospodarstwa domowego.
Trzecie miejsce przypadło zespołowi nr 3 (Krzysztof Przybylski – właściciel lokalu Smaczne Jadło w Kościanie, Urszula Jąder – członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Czaczu i Magdalena Wasielewska – uczennica III klasy technikum żywienia i gospodarstwa domowego). Drużyna przygotowała: polędwicę zawijaną w plastry boczku, w sosie grzybowym, kotlety mielone z kaszy oraz kiełbasę z cebulką.
Nagrody przyznawali także widzowie. Najwięcej głosów oddano na sernik z jabłkami przygotowany przez Annę Ruskowiak, uczennicę IV klasy technikum żywienia i gospodarstwa domowego. Drugie miejsce za pasztet z królika przyznano Elżbiecie Budzińskiej.
Zgłaszasz poniższy komentarz:
Niestety, ale ten kto to pisał nie zdałby matury ponieważ brakuje dwóch najważniejszych informacji czyli - kiedy się odbyło wydarzenie, - gdzie miało miejsce. Najważniejsze jak widać strzelanie nazwiskami, które większości z nas niewiele mówią. WESOŁYCH ŚWIĄT!!