Wiadomości
14 września 2012Wyróżniono nieprzeciętnych (foto)
Po raz dwudziesty drugi redakcja „Wiadomości Kościańskich” przyznała nagrody za nieprzeciętny wkład w rozwój życia społecznego i gospodarczego Ziemi Kościańskiej. Statuetki wręczono podczas wczorajszej gali w cichowskim Soplicowie.
Gwarantem wartości wyróżnień przyznawanych przez ,,Wiadomości Kościańskie’’ jest grono ich laureatów. Kilkadziesiąt osób, różnych profesji i pasji, których łączy jedna cecha: są nieprzeciętni w tym co robią i każdy z nich odcisnął swoje pozytywne piętno w krajobrazie Ziemi Kościańskiej – czytamy w komunikacie prasowym.
Decyzją kapituły statuetkę z brązu, przedstawiającą tytułową stronę „WK” z napisem „Za Nieprzeciętność” otrzymali w tym roku:
„Za serce” - Zdzisław Gidaszewski. Przedsiębiorca ze Starych Oborzysk znany ze wspierania inicjatyw społecznych, kulturalnych, sportowych i charytatywnych. Wrażliwy na ludzkie nieszczęścia, wraz ze współpracownikami, opiekuje się dotkniętą powodzią rodziną na Lubelszczyźnie, której wyremontowali i urządzili dom. Dba także o potrzebujących w najbliższej okolicy inicjując, bądź wypierając akcje i doraźne działania charytatywne.
„Za troskę o przyrodę” - Piotr Grygier. Leśnik, urodzony w Czempiniu. Szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, wiceprezydent Unii Leśników Europejskich. Jego troska o lasy Wielkopolski daleko wykracza poza zawodowe obowiązki. Prowadzi badania nad historią leśnictwa i inicjuje akcje sadzenia drzew i opieki nad drzewami w przedszkolach i szkołach.
„Za kultywowanie idei spółdzielczej” - Jan Kozak. Ekonomista, prezes Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W spółdzielczości mieszkaniowej przepracował 34 lata, długoletni członek Rady Centralnej Związku Budownictwa Mieszkaniowego. Zabiega o zachowanie i rozwijanie idei spółdzielczej, wspiera badania na temat dziejów spółdzielczości mieszkaniowej na Ziemi Kościańskiej; jest autorem opracowań na ten temat. Pracę zawodową łączy z szeroką działalnością społeczną.
„Za popularyzację tradycji łowieckiej” - Henryk Mąka. Leśnik, pracownik Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu. Specjalista w dziedzinie sokolnictwa, prowadzi w Czempiniu Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Kultywuje muzykę myśliwską – jest kierownikiem jedynego w kraju Zespołu Francuskiej Muzyki Myśliwskiej „Trompes de Pologne” przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie. Autorem licznych publikacji o tematyce łowieckiej.
Wyróżnienie „Dobry Gospodarz” otrzymała Dorota Lew – Pilarska. Burmistrz gminy Czempiń. Społeczna przewodnicząca Związku Międzygminnego Centrum Zagospodarowania Odpadów SELEKT, który skupia ponad 20 miast i gmin, zamieszkanych przez ponad 300 tys. osób. Działa na rzecz unowocześnienia i racjonalizacji systemu gospodarowania odpadami stałymi.
Zgłaszasz poniższy komentarz:
Nie znam pozostałych, ale nagroda "za serce" jak najbardziej trafiona. Gratulacje!