Wiadomości
27 sierpnia 2022Dyskutowali o planowanym remoncie

Władze powiatu spotkały się z mieszkańcami trzech sołectw w gminie Czempiń by omówić planowaną przebudowę drogi Gorzyczki - Nowy Gołębin - Donatowo.
Spotkanie odbyło się w miniony poniedziałek w Donatowie. Jego inicjatorami byli radni powiatowi z gminy Czempiń i zarazem członkowie zarządu powiatu Dorota Lew Pilarska i Andrzej Wawer. Uczestniczyli w nim mieszkańcy sołectw: Gorzyczki, Nowy Gołębin i Donatowo, inicjatorzy, starosta Henryk Bartoszewski, burmistrz Czempinia Konrad Malicki i jego zastępca Andrzej Socha, przewodniczący czempińskiej rady Maciej Głochowiak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Dariusz Korzeniowski i jego zastępca Adam Gabrielski.
Koncepcję przebudowy drogi powiatowej omówił Adam Gabrielski. Zainteresowani mieszkańcy dopytywali o szczegóły i składali propozycje zmian. Ustalono, że w ciągu miesiąca mieszkańcy mogą osobiście lub za pośrednictwem sołtysów składać do ZDP uwagi i propozycje.
- Celem inwestycji jest poprawa komfortu życia mieszkańców, dlatego tak ważne są dla nas wszystkie uwagi mieszkańców – podreślił Henryk Bartoszewski. Starosta zaznaczył, że z powodu galopujących cen inwestycje planowane są obecnie z dużą ostrożnością. Omawiana przebudowa dróg ma być realizowana w dwóch etapach. W pierwszym przebudowany zostanie odcinek z Donatowa do Nowego Gołębina. W drugim, pozostały odcinek do Gorzyczek. Inwestycja realizowana byłaby w roku 2023 i 2024.
W podsumowaniu starosta nakreślił mieszkańcom główne zadania realizowane przez powiat. Mówił, że w obecnej kadencji samorządu główny nacisk położono na zdrowie, edukację i sprawy społeczne. Między innymi uregulowano kwestie własnościowe siedziby Domu Społecznej w Jarogniewicach, co kosztowało 3 mln zł, a kolejne 2 miliony zostaną zainwestowane w standaryzację obiektu. Przygotowywany jest przetarg na budowę nowych warsztatów szkolnych ZSP w Kościanie i trwają prace koncepcyjne dotyczące podniesienia standardów w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym SP ZOZ w Kościanie i rozbudowy Ośrodka Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. (z)
Fot. Zygmunt Kramek
Zgłaszasz poniższy komentarz:
Same dziadki i babcie ( mieszkańcy) przyszli na to spotkanie. Ludzie mlodzi jak widać na fotce Mają to gdzieś głęboko. Liczba wladzy prawie większa od liczby dyskutantow z tych wsi. Jednej rzeczy nie rozumiem . Dlaczego przedstawiciel wladzy jak zabiera głos to siedzi.A przedstawiciel mieszkańców mowi na stojąco. Psychologia to tlunaczy slużalczoscią i podporządkowaniem wobec sluchającego.