Wiadomości

25 czerwca 2026

Rekordowe zużycie wody w Kościanie

Wodociągi Kościańskie odnotowują w ostatnich dniach rekordowe pobory wody z miejskiej sieci.

Jak podkreśla spółka, obecne zużycie jest wyższe niż w czasach funkcjonowania w Kościanie dużych zakładów przemysłowych, takich jak cukrownia i rzeźnia, które należały do największych odbiorców wody w mieście.

Mimo bardzo dużego obciążenia system działa stabilnie. Wodociągi podkreślają, że jest to możliwe dzięki wieloletnim inwestycjom w infrastrukturę oraz codziennej pracy pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie sieci.

Jednocześnie spółka zwraca się do mieszkańców z apelem o racjonalne gospodarowanie wodą, szczególnie w okresie wysokich temperatur i zwiększonego zapotrzebowania.

Każda kropla ma znaczenie. Ograniczmy niepotrzebne zużycie, unikajmy marnowania wody i pamiętajmy, że jest to dobro, którego nie należy traktować jako niewyczerpalnego zasobu – czytamy w komunikacie.

Odpowiedzialne korzystanie z zasobów pozwala utrzymać bezpieczeństwo dostaw nawet podczas okresów rekordowego poboru.

 

Już głosowałeś!

Zobacz także:


Komentarze (31)

w dniu 25-06-2026 21:31:46 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

W takiej Środzie Wielkopolskiej mają ogromny problem i czasowy niedobór wody. Widać mamy dobrych specjalistów w Kościanie.

W takiej Środzie Wielkopolskiej mają ogromny problem i czasowy niedobór wody. Widać mamy dobrych specjalistów w Kościanie.

w dniu 25-06-2026 21:32:11 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Wszyscy napełniają baseny i chłodzą się jak mogą to nic dziwnego że zużycie wysokie.

Wszyscy napełniają baseny i chłodzą się jak mogą to nic dziwnego że zużycie wysokie.

w dniu 25-06-2026 21:34:45 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Dużo się zmieniło. Pamiętam czasy kiedy wprowadzono zakaz podlewania ogrodów i trawników, bo brakowało wody. Dziś tego problemu nie ma.

Dużo się zmieniło. Pamiętam czasy kiedy wprowadzono zakaz podlewania ogrodów i trawników, bo brakowało wody. Dziś tego problemu nie ma.

w dniu 25-06-2026 22:13:19 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Woda i generalnie wszystko powinno być za darmo, tak jak przejazd na Dębiec. Wtedy dopiero będziemy się rozwijać

Woda i generalnie wszystko powinno być za darmo, tak jak przejazd na Dębiec. Wtedy dopiero będziemy się rozwijać

w dniu 25-06-2026 22:30:12 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Miasto z roku na rok się rozrasta to i zużycie wody będzie wyższe w takich okresach, a wspomniane zakłady już od dawna nie istnieją zatem od tego czasu dużo się zmieniło i takie porównanie jest nie trafione.

Miasto z roku na rok się rozrasta to i zużycie wody będzie wyższe w takich okresach, a wspomniane zakłady już od dawna nie istnieją zatem od tego czasu dużo się zmieniło i takie porównanie jest nie trafione.

w dniu 25-06-2026 23:16:18 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Mieszkańców ubywa a zakładów pracy tyle co palców u nóg, najwięcej wody to bambry do lania na pola podbiera i ludzie do podlewania ogródków.

Mieszkańców ubywa a zakładów pracy tyle co palców u nóg, najwięcej wody to bambry do lania na pola podbiera i ludzie do podlewania ogródków.

w dniu 26-06-2026 06:39:06 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Ludzie tak marnują wodę, że to się w głowie nie mieści; jak 3 osobowa rodzina w bloku może mieć zużycie zimą na poziomie 18 kubików miesięcznie?! Idzie jeden z drugim do toalety wysika 3 krople moczu i całą spłuczkę wody zużywa na spłukanie tego...

Ludzie tak marnują wodę, że to się w głowie nie mieści; jak 3 osobowa rodzina w bloku może mieć zużycie zimą na poziomie 18 kubików miesięcznie?! Idzie jeden z drugim do toalety wysika 3 krople moczu i całą spłuczkę wody zużywa na spłukanie tego...

w dniu 26-06-2026 07:00:57 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Pracy w Kościanie nie brakuje. Ale jak się jest bezrobotnym to się narzeka na wszystko.

Pracy w Kościanie nie brakuje. Ale jak się jest bezrobotnym to się narzeka na wszystko.

w dniu 26-06-2026 07:21:38 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Leszno zazdrości. W Lesznie w krótkim czasie ubyło aż 10tys mieszkańców. Kościan się pięknie rozwija

Leszno zazdrości. W Lesznie w krótkim czasie ubyło aż 10tys mieszkańców. Kościan się pięknie rozwija

w dniu 26-06-2026 07:38:53 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

A na oddziale bez zmiany. Wciąż obrażanie Kościana i ich mieszkańców.

A na oddziale bez zmiany. Wciąż obrażanie Kościana i ich mieszkańców.

w dniu 26-06-2026 07:52:13 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Bardzo często spaceruje wieczorem po Kościanie, mnóstwo młodych ludzi uśmiechniętych a to na rynku a to na kościańskich łazienkach. Tylko tu walą takie smuty.

Bardzo często spaceruje wieczorem po Kościanie, mnóstwo młodych ludzi uśmiechniętych a to na rynku a to na kościańskich łazienkach. Tylko tu walą takie smuty.

w dniu 26-06-2026 12:05:42 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Poznań Zazdrości

Poznań Zazdrości

w dniu 26-06-2026 12:06:15 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Wrocław zazdrości

Wrocław zazdrości

w dniu 26-06-2026 12:14:30 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Kuala Lumpur i Phnom Penh zazdroszczą również - co dziwne - Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch w Walii nie zazdrości!!!!!!

Kuala Lumpur i Phnom Penh zazdroszczą również - co dziwne - Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch w Walii nie zazdrości!!!!!!

w dniu 26-06-2026 15:17:44 napisał:
zgłoś komentarz
×
Zgłaszasz poniższy komentarz:

Zauważyłem ,że w tym roku jest mniej ćmy bukszpananowej ale nie wiem jaki ma to wpływ na wodę

Zauważyłem ,że w tym roku jest mniej ćmy bukszpananowej ale nie wiem jaki ma to wpływ na wodę

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY!
Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, wiedz, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać numer ip Twojego komputera: 216.73.216.77

Internauci piszący komentarze ponoszą za nie pełną odpowiedzialność karną i cywilną. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich całkowitego usuwania jeżeli: nie dotyczą one artykułu, są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, naruszają normy prawne lub obyczajowe.

Dodaj komentarz
Powrót do strony głównej
Zobacz Zwiń najbliższe wydarzenia
30 cze Bezpłatne szkolenie „Sztuczna inteligencja w sektorze NGO. Od regulacji do codziennej praktyki”. 01 lip Letnie warsztaty dla dzieci w CJO SUKCES 03 lip KOMBI - historia jednej płyty 06 lip Półkolonie Letnie w KOK 06 lip Letnie Warsztaty Rzeźbiarskie 2026
×

Dodaj wydarzenie

Wydarzenie zostanie opublikowane po zatwierdzeniu przez moderatora.

Dane do wiadomości redakcji
plik w formacie jpg, max 5 Mb
Zgłoszenie zostało wysłane - zostanie opublikowane po akceptacji administratora.
UWAGA: W przypadku imprez o charakterze komercyjnym zastrzegamy sobie prawo do publikacji po uzgodnieniu ze zgłaszającym opłaty za promowanie danego wydarzenia.