Środowisko
Działo się! Rodzinny festyn w Wodociągach
Wiele osób odwiedziło w sobotę Stację Uzdatniania Wody „Jesionowa”, gdzie odbywał się coroczny festyn rodzinny organizowany przez Wodociągi Kościańskie z okazji Światowego Dnia Wody.
Studenci z różnych stron świata sadzili las
21 marca w Nadleśnictwie Kościan obchodzono Międzynarodowy Dzień Lasów, świętując go wspólnie ze studentami z Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk.
Posadzą ponad 950 tysięcy sadzonek rodzimych gatunków drzew
Nadleśnictwo Kościan rozpoczęło wiosenną akcję odnowienia lasu, w ramach której posadzonych zostanie ponad 950 tysięcy sadzonek drzew. Nowy las będzie rósł na blisko 160 hektarach i składać się będzie z rodzimych gatunków drzew, takich jak: sosna, dąb, buk, grab, brzoza i olsza.
Od stycznia nowy obowiązek segregacji odpadów
Od 1 stycznia 2025 r. wejdzie w życie ustawowy obowiązek segregacji odpadów tekstylnych i odzieży.
Ornitologia dla początkujących
Za nami trzecie spotkanie w Nadleśnictwie Kościan z cyklu "Las łączy Pokolenia". Tym razem tematem przewodnim była ornitologia.
Las łączy pokolenia, czyli ornitologia dla początkujących
Nadleśnictwo Kościan zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu Las łączy Pokolenia „Ornitologia dla początkujących”, które odbędzie się 23 listopada w sali konferencyjnej Nadleśnictwa Kościan w Kurzej Górze.
Tymczasem nad kanałem Obry…
Zaprzyjaźniona ekipa z projektu „Życie nad kanałem Obry” nie ustaje w dokumentowaniu piękna otaczającej nas przyrody.
Zobacz piękno otaczającego nas świata
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z kanału „Życie nad kanałem Obry”.
Opowieści o leśnych zapylaczach
Ponad sześćdziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu poświęconym owadom zapylającym. Było to drugie wydarzenie w siedzibie Nadleśnictwa Kościan w ramach cyklu "Las łączy Pokolenia".
Nadleśnictwo zaprasza na „Historie miodem pisane”
W sobotę, 20 lipca, w Nadleśnictwie Kościan odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Las łączy Pokolenia. Tym razem opowiadane będą „Historie miodem pisane”.
Letnie mgły w krainie Obry
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu pasjonatów przyrody tworzących projekt „Życie nad kanałem Obry”.
Reportaż ze zlotu kolekcjonerów poroży w Głuchowie
Po roku, wraz z twórcami kanału „Życie nad kanałem Obry”, powracamy do Głuchowa w gminie Czempiń na kolejny zlotu kolekcjonerów poroży.
Nadleśnictwo zaprasza na akcję w kurzogórskim lesie
Nadleśnictwo Kościan wraz z Sołectwem Kurza Góra zapraszają w sobotę, 13 kwietnia, na akcję „Drugi rok – wełniany krok”, podczas której młode drzewka będą zabezpieczane przed zwierzyną oraz odbędzie się sprzątanie lasu.
Dofinansowanie na sadzonki drzew miododajnych
Gmina Kościan otrzymała dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego na projekt nasadzeń drzew miododajnych.
Posadzą nowe drzewa w parku. Miasto pozyskało dotację
Urząd Miejski Kościana uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 166 tysięcy złotych na zwiększenie różnorodności gatunkowej drzewostanu w parku miejskim.
Przedwiośnie na podkościańskich lasach i łąkach
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej impresji filmowej autorów kanału „Życie nad kanałem Obry”. Czekając na wiosnę przyjrzyjmy się przedwiośniu…
Las łączy pokolenia. Nowa oferta leśników
Nadleśnictwo Kościan zaprasza na cykl spotkań o tematyce przyrodniczej przeznaczony dla osób w każdym wieku. Pierwsze odbędzie się w sobotę, 16 marca, w sali konferencyjnej Nadleśnictwa Kościan w Kurzej Górze.
Projekt „Życie nad kanałem Obry” zagościł w ratuszu
Podczas drugiego spotkania cyklu „czwartki w ratuszu” otwarto wystawę zdjęć przyrodniczych Damiana Musialskiego i Dawida Lemańskiego, które wykonano w lasach Nadleśnictwa Kościan.
Szansa na 90-procentowe dofinasowanie odnawialnych źródeł energii
Burmistrz Kościana poinformował o rozpoczęciu przygotowań do pozyskania zewnętrznych środków finansowych w projekcie parasolowym dla mieszkańców Kościana.
Kadry znad Obry na festiwalu Przyroda Warta Poznania
Znani naszym czytelnikom fotografowie Damian Musialski i Dawid Lemański przedstawili na Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Przyroda Warta Poznania zdjęcia i filmy powstałe w ramach projektu Życie nad kanałem Obry.